Ubezpieczenie zdrowotne czy na życie?

26 stycznia 2018
26 stycznia 2018 Agnieszka

Być może skojarzenie słów „zdrowie” i „życie” jest trafne, jednak w branży ubezpieczeń – ochrona życia i ochrona zdrowia oznacza zupełnie coś innego. Często, kiedy oferujemy klientom ubezpieczenie zdrowotne, stwierdzają oni, że już je mają. Jednak dopiero po chwili rozmowy okazuje się, że mieli na myśli zupełnie inne ubezpieczenie.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest formą finansowego zabezpieczenia swoich najbliższych w razie śmierci. Można za jego pomocą zadbać również o swoją emeryturę, inwestując w polisę oszczędnościową, która pomnaża nasz majątek za pośrednictwem ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

Obecne na rynku ubezpieczenia życiowe znane nam są z ochrony ryzyk takich jak: zgon naturalny, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zgon rodziców, teściów, czy dzieci. Często połączone są również z ochronnym ubezpieczeniem w razie uszczerbku na zdrowiu z powodu nieszczęśliwego wypadku lub choroby, inwalidztwa, niezdolności do pracy, czy pobytu w szpitalu. Wypłata odszkodowania następuje po przedłożeniu niezbędnej dokumentacji potwierdzającej zdarzenie i finansowo rekompensuje przykre przeżycia.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne to rodzaj polisy, która daje możliwość skorzystania z prywatnych świadczeń medycznych. Najczęściej zaliczamy do nich konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, drobne zabiegi ambulatoryjne oraz leczenie szpitalne w prywatnych placówkach medycznych.

Ubezpieczenie zdrowotne działa na zasadzie abonamentu. Po opłaceniu miesięcznej składki mamy możliwość korzystania z omówionych w umowie świadczeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dla przykładu w produkcie zdrowotnym Antidotum Plus InterRisk w wariancie PEŁNYM za miesięczną opłatą w wysokości 123,30 zł można korzystać z aż 33 specjalistów i kompletu badań diagnostycznych (w tym USG, RTG, rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy) bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni wybranej z listy placówek i z niej skorzystać. Rozliczenie konsultacji czy badań jest bezgotówkowe, więc bez obaw można przyjść bez portfela.

Korzyści

Najważniejszym atutem ubezpieczenia zdrowotnego jest brak konieczności oczekiwania przez kilka tygodni czy nawet miesięcy na wizytę lub badanie. Realizacja świadczeń następuje zwykle w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych. Wizyty umawiane są na konkretną godzinę, co niweluje problem wielogodzinnego oczekiwania w kolejkach.

W przypadku wielu schorzeń szybka diagnostyka może uchronić przed rozległymi skutkami braku odpowiedniego leczenia. Właśnie dlatego ubezpieczenia zdrowotne kierowane są nie tylko do osób, które cenią sobie komfort prywatnej opieki zdrowotnej i lubią zaoszczędzić. Z ubezpieczenia zdrowotnego skorzystać może osoba, która odczuwa potrzebę profilaktyki zdrowotnej czy diagnostyki objawów. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób chorych przewlekle, które muszą pozostawać pod stałą opieką lekarską.

Świadomość Polaków w kwestii posiłkowania się prywatną opieką medyczną w zastępstwie publicznej opieki zdrowotnej z roku na rok rośnie. Warto wiedzieć, że na rynku dostępna jest alternatywa w postaci ubezpieczenia zdrowotnego.

Mamy nadzieję, że teraz już nikt nie pomyli ubezpieczenia życiowego i zdrowotnego! 🙂

Źródła:
https://piu.org.pl/knowledgebase/ubezpieczenia-dla-ciebie/chron-zdrowie/ubezpieczenia-zdrowotne/
https://piu.org.pl/knowledgebase/rodzaje-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/

, ,