Co musisz wiedzieć przed zawarciem umowy?

31 lipca 2018
31 lipca 2018 Agnieszka

Chciałbyś zacząć korzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dostępne na rynku pakiety medyczne różnią się między sobą w wielu aspektach. Kluczowa jest nie tylko cena, ale przede wszystkim zakres ochrony. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, które specjalności lekarskie są Ci niezbędne. Następnie należy sprawdzić, jakie badania diagnostyczne dostępne są w pakiecie (żeby nie okazało się, że przykładowo możesz iść do ortopedy, ale za prześwietlenie musisz dodatkowo zapłacić). Istotna jest również lista placówek i sposób zapisywania się na wizyty. Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Czy potrzebuję prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Jeśli:

  • nie chcesz czekać miesiącami na wizyty w państwowych przychodniach,
  • potrzebujesz szybkiej diagnostyki,
  • chcesz zapewnić sobie bardziej komfortowe leczenie,
  • jesteś przewlekle chory,
  • planujesz ciążę

lub po prostu cenisz sobie stabilność i lubisz być przygotowany na nieoczekiwane sytuacje, to prywatne ubezpieczenie jest dla Ciebie.

Jak i gdzie mogę umówić się na wizytę?

Sam pakiet niewiele Ci pomoże, jeśli w okolicy nie będzie żadnej placówki. Ubezpieczenie Antidotum Plus działa w całej sieci LuxMed, dostępność placówek zawsze możesz sprawdzić na stronie: Placówki Grupy LuxMed, jest ich ponad 1400 w całej Polsce. Sam możesz wybrać lekarza i placówkę. Na wizytę możesz umówić się bezpośrednio w przychodni lub przez infolinię.

Jak długo będę czekał na wizytę i leczenie?

W leczeniu często kluczowym czynnikiem jest czas.W pakiecie Antidotum Plus świadczenia realizowane są w ciągu kilku dni roboczych. Już nie musisz czekać kilku miesięcy na wizytę, jak w przypadku państwowej opieki medycznej.

Czy od razu będę miał dostęp do wszystkich świadczeń i zabiegów?

Nie stosujemy karencji, masz dostęp do wszystkich świadczeń wchodzących w skład wybranego pakietu już od pierwszego dnia ochrony. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie obowiązuje od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, jeśli umowa została podpisana do 25 dnia miesiąca bieżącego. Czyli jeśli zgłosisz się do nas 26 sierpnia, z ochrony będziesz mógł skorzystać dopiero w październiku. Warto zwrócić na to uwagę i nie zwlekać z decyzją.

Jak rozliczane jest leczenie?

Rozliczanie za leczenie może przybierać różne formy. W pakiecie Antidotum Plus świadczenia realizowane są bezgotówkowo. To znaczy, że płacisz tylko miesięczną składkę, a placówka rozlicza świadczenia z partnerem medycznym bez Twojego udziału.

Czy potrzebuję skierowania?

Wizyty u lekarzy specjalistów realizowane są bez skierowań, po prostu umawiasz się na konsultację do lekarza, który Cię interesuje. Skierowania potrzebne są tylko w przypadku badań diagnostycznych, jednak to normalna kolej rzeczy, że lekarz zleca wykonanie badań – zarówno niezbędnych do postawienia diagnozy, jak i profilaktycznych.

Czy obowiązują limity badań, wizyt, rehabilitacji?

Wizyty i badania znajdujące się w wybranym pakiecie są nielimitowane. W przypadku wizyt domowych i rehabilitacji limity zależne są od wybranego pakietu.

Formalności

Przy zawieraniu umowy dowiedz się, ile dokładnie wynosi składka i kiedy musisz ją zapłacić. W Antidotum Plus możemy ustalić płatność z góry na cały rok, raty kwartalne lub miesięczne. Umowa zawierana jest na rok lub dwa lata. Podczas trwania umowy możesz zmienić wariant ubezpieczenia, jeśli okaże się, że potrzebujesz szerszego zakresu ochrony.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci podjąć dobrą decyzję. Pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować przez Facebooka, chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

,